BI Responsible

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Trwałe i wartościowe relacje z naszym otoczeniem

Nasza praca ma wpływ na nasze otoczenie. Rozumiemy to. Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) zakłada działanie z uwzględnieniem interesów społecznych, otaczającego środowiska czy relacji z naszymi pracownikami i Klientami.

Bądź odpowiedzialny - to hasło przyświeca wszystkim naszym działaniom CSR. Bądź odpowiedzialny prowadząc biznes. Bądź odpowiedzialny za dbanie o swoich pracowników. Bądź odpowiedzialny za swoje otoczenie.   

Konkurs "Tu zaczyna się życie"

Jak widzisz swoje idealne miejsce do życia? Pokaż nam, jak ważny wpływ na to miejsce może mieć ekologia, innowacja i bioróżnorodność

Niezwykłe pomysły, wizje życia w zgodzie z naturą, a także niesamowite założenia architektoniczne – to wszystko przedstawili na swoich pracach uczestnicy naszego konkursu „Tu zaczyna się życie", adresowanego do podopiecznych placówek wsparcia dziennego. ?

Autorzy prac mieli za zadanie pokazać przy pomocy plakatu lub ilustracji wykonanej w dowolnej technice (rysunek, malarstwo, technika komputerowa) idealne miejsce do życia, uwzględniając przy tym aspekty takie jak ekologia, innowacyjność i bioróżnorodność. ♻️

Zaangażowanie społeczne

Angażujemy się w życie lokalnych społeczności

Co roku organizujemy eventy oraz spotkania świąteczne. Nasze „Sąsiedzkie Mikołajki na Pradze”, które odbywają się od 2017 roku, są okazją do wspólnego świętowania wraz z mieszkańcami dzielnicy oraz lokalnymi organizacjami non-profit – między innymi ze Stowarzyszeniem „Serduszko dla dzieci”, z którym prowadzimy długotrwałą współpracę, wspierając ich podopiecznych.

Wspieramy w walce z COVID

Personel placówek medycznych każdego dnia z wielkim poświęceniem i pełnym zaangażowaniem dba o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów. Doceniamy ich trud oraz nieoceniony wysiłek, dlatego w geście solidarności postanowiliśmy pomóc. Zakupiliśmy i przekazaliśmy maseczki i rękawiczki pracownikom Szpitala Klinicznego im. Księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie. Te tak bardzo potrzebne środki ochrony zostały dostarczone do laboratorium i działu zaopatrzenia szpitala. Udzielając wsparcia warszawskiemu szpitalowi dołączyliśmy do inicjatywy Grupy Bouygues, która wcześniej przekazała milion maseczek służbom sanitarnym we Francji.

Sąsiedzkie Mikołajki na Pradze

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Serduszko dla Dzieci, StartLab, Wsparcie w Starcie, Towarzystwo Przyjaciół Pragi oraz Fundacji Otwarta Pracownia Twórcza zorganizowaliśmy w grudniu 2018 roku spotkanie mikołajkowe.

Program zakładał spotkanie ze Świętym Mikołajem, konkursy z nagrodami, bezpłatny poczęstunek, warsztaty z dekorowania pierników, malowania bombek, robienia ozdób choinkowych, animacje dla najmłodszych i jarmark produktów artystycznych. W 2019 roku przeprowadziliśmy kolejną edycję tego wydarzenia.

Przekazanie defibrylatora AED na rzecz Dzielnicy Bemowo

W lipcu 2018 roku przekazaliśmy defibrylator AED na rzecz Dzielnicy Bemowo, który został zamontowany na budynku Urzędu Dzielnicy Bemowo. Jest to urządzenie, dzięki któremu każdy świadek zdarzenia ma szanse uratować życie osobie, która doznała Nagłego Zatrzymania Krążenia. Defibrylator jest bezpiecznym i prostym urządzeniem, które za pomocą komend głosowych pozwala osobie udzielającej pomocy poszkodowanemu właściwie go uruchomić. Resztę pracy ratującej życie defibrylator wykona automatycznie.

Zdjęcie autorstwa profilu Bemowo (kliknij tutaj)

Współpraca z Habitat for Humanity

Wraz z Fundacją Habitat for Humanity przeprowadziliśmy akcję „Dobry Kącik”, polegającą na zbiórce używanych przedmiotów domowego użytku, przekazanych następnie do sklepu Restore prowadzonego przez Fundację.

Wsparcie Fundacji Przystanek dla Rodziny

Przekazaliśmy potrzebującym sprzęt i wyposażenie domowe dla Fundacji Przystanek Rodzina we Wrocławiu.

Ekologia

Small Green Steps – małe kroki w wielkiej sprawie

Small Green Steps – małe kroki w wielkiej sprawieMyślimy szeroko i działamy na wielu polach. Dobrze wiemy, jak w kwestii ekologii ważna jest edukacja oraz drobne, codzienne gesty. Poznaj nasze działania w tych obszarach. 

Edukacja

Zachęcamy naszych Klientów do proekologicznych zachowań. W 2019 roku zorganizowaliśmy konkurs dla dzieci na najlepszy przewodnik pomagający warszawiakom prawidłowo sortować śmieci.

Codzienne gesty

Filozofia „zero waste” rozpoczyna się na poziomie codziennych nawyków, dlatego też zrezygnowaliśmy m.in. z plastikowych butelek i kubków w naszych biurach.

Sprawdź proekologiczne rozwiązania w naszym biurze.

Ponowne wykorzystanie

Przekazujemy nieodpłatnie wyposażenie i meble na rzecz organizacji non-profit w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

Zdrowy styl życia

Promujemy dobre nawyki

Wspieramy inicjatywy naszych pracowników związane z uprawianiem sportu oraz zdrowym żywieniem.

Pomaganie przez sport

Promocja sportu i zdrowia idzie u nas w parze z pomaganiem potrzebującym. Nasi pracownicy regularnie biorą udział w biegach charytatywnych mających na celu wspieranie dzieci.

Promocja bezpieczeństwa

Organizujemy szkolenia BHP dla naszych pracowników i szkolimy ich w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Spotkania z dietetykiem

Organizujemy spotkania z dietetykami, które pomagają nam odżywiać się lepiej i zdrowiej. 

Sprawdź naszą ofertę

Poznaj projekty Bouygues Immobilier Polska i znajdź mieszkanie Twoich marzeń

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Poinformujemy Cię o specjalnych ofertach i naszych nowych inwestycjach

Schowek

Liczba lokali: 0