Najczęściej zadawane pytania

FAQ

Kiedy mogę wprowadzić zmiany lokatorskie w mieszkaniu?

Przeprowadzenie zmian lokatorskich możliwe jest po skompletowaniu przez Bouygues Immobilier Polska wszystkich niezbędnych dokumentów i planów. Termin na wprowadzenie zmian lokatorskich definiuje umowa deweloperska i jest to opisane w paragrafie 8. Klient otrzymuje kartę lokalu, przewodnik po zmianach lokatorskich i przykładowy cennik zmian. Na podstawie tych informacji, Klient może złożyć wniosek o przeprowadzenie zmian lokatorskich. Im wcześniejszy etap prac budowlanych, tym więcej czasu jest na przeprowadzenie zmian lokatorskich. Należy pamiętać, że proces zmian może trwać dosyć długo (naniesienie zmian, analiza przez projektanta, akceptacja wyceny, zmiany od projektanta, zatwierdzenie projektu, sporządzenie umowy) i warto zapoczątkować go jak najwcześniej. Najczęściej dokonanie zmian lokatorskich jest możliwe na około 6 miesięcy przed ukończeniem prac nad kondygnacją, na której znajdzie się mieszkanie.

Z kim mogę ustalić szczegóły dotyczące zmian lokatorskich?

Wszelkie kwestie dotyczące szczegółów zmian ustalane są z dedykowanym Specjalistą ds. Klienta.  Podstawowymi zasadami w procesie zmian lokatorskich jest ich zgodność z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, normom i zasadom współczesnej wiedzy technicznej dotyczących poszczególnych branż. Ponadto, zmiany lokatorskie nie mogą dotyczyć konstrukcji budynku, powodować zmian w jego elewacji (w tym okien), zmian szachtów instalacyjnych czy obrysu budynku i jego kubatury. Warto pamiętać, że funkcje pomieszczeń nie powinny być zmieniane ze względu na obowiązujące przepisy dotyczące spełniania wymogów technicznych (np. zapewnienia odpowiedniej wentylacji czy nasłonecznienia).

Czy mogę z pomocą Bouygues Immobilier Polska wykończyć mieszkanie pod klucz?

Współpracujemy z renomowanymi pracowniami projektowymi i wykończeniowymi. Dla projektów inwestycyjnych realizowanych w Warszawie współpracujemy z DEER DESIGN. Dla projektów z Poznania i z Wrocławia współpracujemy z Galerią Venis.

Ile kosztuje wykończenie pod klucz?

W zależności od wybranego projektu i pracowni, koszty te mogą się różnić. Zwykle ustalany jest koszt jednego metra kwadratowego dla danego pakietu wykończeniowego. Sam pakiet można natomiast indywidualnie modyfikować według potrzeb. Finalny koszt wykończenia mieszkania można więc określić po indywidualnym kontakcie z pracownią projektową.

Kiedy mogę ustalić projekt wykończenia wnętrz mojego mieszkania?

W dowolnym momencie w procesie zakupu mieszkania. Jest to możliwe nawet w momencie odbioru kluczy do wymarzonego mieszkania.

Czy zmiany lokatorskie są płatne?

Zmiany lokatorskie są wyceniane indywidualnie w zależności od ich zakresu. Nie ma dwóch takich samych wniosków - każdą osobą Specjalista ds Relacji z Klientami zajmuje się indywidualnie, co sprawia, że usługa jest prawdziwie szyta na miarę potrzeb Klienta.

Co wchodzi w potencjalny zakres zmian lokatorskich?

W zakres zmian lokatorskich może wchodzić np. dobudowanie ścianki działowej, usunięcie ścianki działowej, przestawienie grzejnika w inne miejsce, dołożenie punktów elektrycznych (gniazdka i włączniki), zmiana lokalizacji instalacji potrzebnych do obsługi sprzętów kuchennych (lodówka, zmywarka, kuchenka) lub zamiana instalacji do wanny lub prysznica lub miejsc sanitariatów.

Kto pracuje nad moimi zmianami lokatorskimi?

Jeden projekt zmian lokatorskich to praca całego zespołu ludzi - dedykowanych osób z ramienia dewelopera, generalnego wykonawcy i jego partnerów. W proces akceptacji zmian zaangażowani są eksperci architektury, branżyści (elektrycy, instalatorzy centralnego ogrzewania lub wodno-kanalizacyjni), inspektor nadzoru budowlanego.

Sprawdź naszą ofertę

Poznaj projekty Bouygues Immobilier Polska i znajdź mieszkanie Twoich marzeń

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Poinformujemy Cię o specjalnych ofertach i naszych nowych inwestycjach

Schowek

Liczba lokali: 0